Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentAdmirorGallery has a deprecated constructor in /home/dawid/public_html/przedszkole-dawid.pl/plugins/content/admirorgallery/admirorgallery.php on line 19

mgr Donata Góralczyk - dyrektor Przedszkola "Dawid", wychowawca Klubu Przygody (4 latki). 

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, nauczyciel angielskiego grup dziecięcych. Absolwentka UAM w Poznaniu na kierunkach edukacja elementarna z językiem angielskim oraz wychowanie przedszkolne. Ukończyła szkołę pracowników służb społecznych oraz kursy doszkalające z zakresu uczenia dzieci języka angielskiego. Aktualnie studentka zarządzania oświatą. Certyfikowany tutor szkolny, po kursie coachingu w edukacji. Uczestniczka dwóch programów Erasmus dla nauczycieli - wymiany edukacyjnej ze szkołą partnerską w Anglii oraz szkoleniu w Czechach "Coaching w edukacji". Pasjonat uczenia angielskiego grup dziecięcych, zarażania dzieci Bogiem i przygodą, jaką jest życie z Nim.  Kocha śpiewać, prowadzić szkolenia dla dorosłych z zakresu edukacji, prowadzić grupy Biblijne i uczyć się tego, co można praktycznie wykorzystać. Zwiedziła już kawałek świata i marzy, by podróżować jeszcze więcej. Prywatnie mama dwójki rosnących jak na drożdżach dzieci, która razem z mężem od lat zaangażowana jest w obszar muzyki chrześcijańskiej.  Bóg to dla niej ukochany Tata, a ulubiony fragment z Biblii to: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." (Fil 4:13)

 

  mgr  Katarzyna Rajca - koordynator pomocy psychologiczno - pedagogicznej, wychowawca Klubu Malucha (3 latki)

Absolwentka studiów podyplomowych na UAM Poznań w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego oraz Kolegium Języków Obcych w zakresie języka niemieckiego. Uczestniczyła w kursach doskonalących: „Metoda Dobrego Startu”, „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne” i „Wstęp do sensoplastyki”. Uczestniczka programu Erasmus dla nauczycieli - kurs w Czechach "Coaching w edukacji". Praca z dziećmi daje jej ogromną radość i satysfakcję, uważa, że nie ma nic piękniejszego od uśmiechu i radości małego dziecka. W swoej pracy włącza treści biblijne w program nauczania, ukazując piękno Bożego stworzenia i wartości chrześcijańskich. Wybór takiej drogi zawodowej podyktowany jest miłością i troską o rozwój dzieci. Prywatnie mama trójki dzieci, która lubi uprawiać sport, wyszywać i szydełkować. 

 

 mgr Marta Małysz - wychowawca Klubu Podróżników (6 latki, "zerówka")

Absolwentka UAM na kierunkach: wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne oraz edukacji elementarnej z terapią pedagogiczną. Ukończyła także studium z psychologii i socjologii oraz studia podyplomowe z logopedii oraz kursy doskonalące z zakresu pracy z małym dzieckiem m.in. Kurs Metody Dobrego Startu, kurs Metody Krakowskiej. Uwielbia kontakt z dziećmi i obserwowanie ich spontaniczności i radości życia. Praca z nimi to pasja. Życzliwy nauczyciel i bardzo cierpliwy pedagog, który potrafi przygotować dzieci do startu szkolnego w pełnej profesjonalizmu i troski atmosferze. Prywatnie mama dwójki dzieci: Jacka i Agatki .Lubi spędzać czas na łonie natury, gotować i podróżować. 

 

 Łukasz Romanowski - wychowawca Klubu Odkrywców (5 latki), opiekun zajęć świetlicowych

Student wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Uczestniczył w zagranicznych wymianach nauczycielskich w ramach programu Erasmus do Hiszpanii i Anglii i dwutygodniowym szkoleniu "Coaching w edukacji"  w Czechach. Praca z dziećmi w przedszkolu „Dawid” sprawia mu ogromną radość. Za jedną z największych wartości, jakie dzieci wynoszą z przedszkola uważa ciekawość świata –bo to ona bardzo pomaga w późniejszych etapach edukacji. Pomysłowy i kreatywny, lubi pracę z dziećmi na dużych formach przestrzennych, wzbudza w nich pasję do majsterkowania i aktywnego spędzania czasu. Jest aktorem w Teatrze Droga. Lubi ćwiczyć, wiercić, grać w planszówki, może czytać bez końca.

 

Mariola Zaborowska - pomoc nauczycieli

 

Praca z dziećmi jest od zawsze jej pragnieniem, które realizowała jako wolontariuszka na obozach chrześcijańskich, a także pomagając w katechezach niedzielnych dla dzieci. Wraz z mężem wychowuje dwóch synów zgodnie z wartościami biblijnymi, które szerzy w każdym środowisku, w którym się znajduje. W wolnych chwilach lubi spacery i przejażdżki rowerowe.

 

  mgr  Alina Jung-Kończal – pedagog,pedagog specjalny, pedagog dorosłych, terapeutka

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prekursorka i gorąca zwolenniczka integracji w szkołach. Serce oddałam dzieciom niepełnosprawnym. Kocham ludzi i zwierzęta. Lubię turystykę pieszą, a pasją wędrowania zaraziłam wielu swoich uczniów. Jestem mamą syna Bartosza, nauczyciela biologii i trenera piłki ręcznej oraz babcią dwóch wnuczek: Igi i Leny.

 

ZAJĘCIA DODATKOWE

  mgr Anna Bogusławska – prowadząca zajęcia z rytmiki

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w zakresie Rytmiki. Ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. Z dziećmi pracuje od wielu lat i nadal ta praca sprawia jej dużo radości.  Lubi dobrą książkę, film i taniec.

 

  mgr  Iwona Pietrzak - prowadząca zajęcia artystyczne z elementami ceramiki

Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego na kierunku Design i Architektura Wnętrz. Dyplom z designu wykonała 
w pracowni ceramicznej, gdzie zrodziła się jej kolejna pasja. Przez kilkanaście lat pracowała jako projektant wnętrz, aby potem zająć się wraz mężem tworzeniem Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Króla Dawida oraz Przedszkola „Dawid". Artystka, twórczyni muzyki, musicali i przedstawień, z których dwa zostały wydane na płytach przy współudziale i produkcji Natalii Niemen i MateO („Najwspanialszy Dar” i „Przypowieść o Trzech Drzewach”). Pasjonuje ją przestrzeń i wszystko, co jest związane z jej kreacją. Pragnie uczyć dzieci myślenia przestrzennego i sztuki. Prowadzi zajęcia plastyczne i artystyczne w gimnazjum oraz pracownię form przestrzennych i ceramiki dla dzieci w szkole podstawowej i przedszkolu. Pragnie uczyć dzieci od najmłodszych lat najpierw ćwicząc małą motorykę, aby potem stopniowo wprowadzać je w świat rzeźby, proporcji i przestrzeni.

    mgr Agnieszka Wieczorek - logopeda 

Absolwentka UAM – Wydziału Studiów Edukacyjnych – Pedagogiki Opiekuńczo Wychowawczej oraz podyplomowych studiów w zakresie Logopedii. Od wielu lat członek Polskiego Związku Logopedów z którego inspiracji zawodowych oraz szkoleń korzysta. Zwolenniczka indywidualnego podejścia do każdego dziecka, stąd zainteresowanie między innymi Edukacją Domową jako możliwością spełniania obowiązku szkolnego. Prywatnie – żona oraz mama dwójki nastolatków. Lubi obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, ceni sobie czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi dla których chętnie eksperymentuje w kuchni. Odpoczywa z książką i przy filmach.

 

ADMINISTRACJA

 

  mgr Natalia Wąsik - kierownik Edukacji Domowej

Ukończyła stosunki międzynarodowe w specjalności wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W administracji placówek im. Króla Dawida pracuje od 2012 roku. Bardzo lubi przebywać z dziećmi i młodzieżą. Prywatnie jest zaangażowana w chrześcijańskie spotkania dla studentów. Jej pasja to nauka języków obcych, poznawanie różnych kultur oraz czytanie książek przygodowych.

 

 mgr Sylwia Cicha – sekretarz Przedszkola i Chrześcijańskiej Szkoły im. Króla Dawida

Absolwentka Instytutu Tłumaczeń i Języków Obcych w Monachium. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku kierownika biura zarządu. Zafascynowana tematyką rozwoju duchowego oraz pomocy potrzebującym dzieciom. Prywatnie mama dwójki dzieci, uwielbiająca czytanie książek i sushi!