Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentAdmirorGallery has a deprecated constructor in /home/dawid/public_html/przedszkole-dawid.pl/plugins/content/admirorgallery/admirorgallery.php on line 19

Klub Odkrywców powstał z myślą o ciekawych świata i wnikliwych pięciolatkach, które zadają mnóstwo nurtujących pytań: Dlaczego z chmur pada deszcz? Kto stworzył góry? Co się stanie, gdy do wody wrzucę piasek lub korek? Co zrobić, gdy chcę kogoś zaprosić do zabawy? Szukanie odpowiedzi na te pytania oraz zapewnianie dzieciom okazji do samodzielnego myślenia, rozwoju kreatywności, zachęcanie do odkrywania zależności pomiędzy przyczyną                                   a skutkiem, przyglądanie się otaczającej przyrodzie, która tak wyraźnie mówi o Bogu, budowanie i niszczenie i budowania na nowo  – te wszystkie elementy są bazą dla Klubu Odkrywców. Zatem – zabieramy lupę, notatnik, pozytywne nastawienie, plecak odkrywcy                           i ruszamy badać złożony i ekscytujący świat stworzony przez Boga Ojca i odkrywać Jego skarby!

Główne cele: rozwój każdej sfery, pobudzanie samodzielnego myślenia, obserwacja otaczającej rzeczywistości przyrodniczej i odkrywanie jej Stwórcy – Boga, odkrywanie swoich mocnych stron, nauka współpracy w grupie, branie odpowiedzialności za swoje otoczenie.

W Klubie Odkrywców najważniejsze są:

·         Radość,

·         Działanie! Tworzenie, konstruowanie, badanie,

·         Odkrywanie tajemnic, wyjaśnianie zagadek,

·         Samodzielne myślenie,

·         Współpraca w grupie, 

·         Kreatywność,

·         Badanie, wnikanie, obserwowanie, wyciąganie wniosków,

·         Zabawa, ruch, impreza ;)

·         Poznawanie swoich mocnych stron,

·         Odkrywanie biblijnych skarbów.

SŁOWO DLA ODKRYWCY:  „Tam skarb twój gdzie serce twoje” Mt 6:21

Kolor przewodni Klubu – zielony – kolor przyrody, lasu, natury, wypraw, ekologii, nadziei, wybaczenia, symbol: lupa (badanie, przyglądanie się, ciekawość, wnikliwość)

 


WYCHOWAWCA KLUBU ODKRYWCÓW – pan Łukasz Romanowski/ Wujek Łukasz :)